Головна » Статті » Мої статті |
Тема: Подорож в країну “Фольклористика”
Мета: виховувати у дітей любов до читання, познайомити їх з літературою найбільш характерною для молодшого шкільного віку. Обладнання: книжкові виставки „У світі казки”, „Пісенна Україна”, „Народ скаже, як зав'яже”.
Хід уроку. І.Організаційний момент. Бібліотекар.З дитячих літ книжка допоможе вам зрозуміти світ, що вас оточує. Вона відкриває нам небачені обрії, допоможе зрозуміти історію народу, розкриє таємниці природи, життя. Книга допоможе вам у навчанні, збагатить знаннями, зміцнить волю, пробудить мрію. Книжок у бібліотеці багато. Розкриєш одну з них - опинишся в далекій казковій країні, розказує нам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку Бібліотека. Фольклор – народна творчість у широкому розумінні; література (байки, перекази, легенди, казки, прислів'я, приказки), музика. Фольклористика – галузь знань, що вивчає фольклор. Ми з вами сьогодні подорожуємо по „Фольклористиці”
Казка –розповідний твір про вигадані, часто фантастичні події. Чарівні речі Гравцям показують чарівні речі і вони відгадують, з якої казки ці речі. ( Лампа, підкова, ядро, сокира, горіх, риба, чобіток, квітка, возик, гроші). Упізнай казку. Ведучий читає уривок, а діти відгадують, з якої він казки. 1. „Проїв дірку в бичка, з середини все виїв, туди горобців напустив і соломою заткнув, а бичка під тином поставив і палкою підпер.” “Лисичка – сестричка і Вовк - панібрат” 2. " Що мали казати мишенята ? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а Півник їх і не тримає. Хто ж таких ліньтюхів пиріжками пригощатиме ? “ “Півник та двоє мишенят” 3. “Вовк зразу ж до боку, хотів солому віддерти. Драв – драв, та зубами й зав`яз, що ніяк уже й не видере…” “Солом`яний бичок” 4. “От піч і каже:
Дічина подякувала і, тільки-но під`їхала, а пиріжки так і посунули в возик” “Дідова дочка і бабина”
“Названий батько”
«12 месяцев»
-Вот какой я сильный и храбрый.» «Храбрый портной» 8. “Герда пропягнула маленькій розбійниці обидві руки в великих рукавицях і попрощалась з нею. Північний олень почав бігти дуже швидко по пеньках іпо горбочках, болотами і луками.” “Снігова королева”
Прислів'я – влучний образний вислів, часто ритмічний за будовою, яфкий у стислій формі узагальнює ізні явища життя. Конкурс „Хто більше?” Діти називають прислів’я та приказки на задані теми (Тварини, явища природи).
Пісня – віршований строфічний твір із повторами , призначений для співу.
Музичне попурі. Заспіваємо разом з… (Бібліотекар називає імена казкових героїв, а діти згадують їх пісні і разом співають).
Загадка – стислий алегоричний опис подій, предметів, явищ, що їх треба впізнати, відгадати. Відгадування загадок різної тематики.
ІІІ. Підсумок уроку. Запитання для учнів: 1. Що таке фольклор? 2. Які жанри фольклору ви сьогодні узнали? 3. Назвіть та охарактеризуйте їх.
ІV. Домашнє завдання. Намалювати ілюстрації до улюблених казок. | |
Переглядів: 406 | | |
Всього коментарів: 0 | |