Головна » Статті » Мої статті |
Тема: Щоденник читача.Мета: навчити вести “щоденник читача”, визначати жанр твору, головних героїв, коротко передавати зміст прочитаного. Виховувати бажання читати, прививати любов до української літератури. Обладнання: Книжкова виставка “У світі казок і пригод”, схема “Щоденника читача”, роздатковий матеріал - В.Сухомлинський “Яблунька і літо”, “Купа сміття”. Хід уроку. І. Оголошення теми і мети уроку. ІІ. Вивчення нового матеріалу. Бібліотекар. Діти, ви вже закінчуєте 4 клас, умієте добре читати. Хтось читає більше, хтось менше. Попереду літні канікули і ви багато прочитаєте цікавих книг, історіями з яких ви захочете поділитися зі своїми товаришами. Але ви мабуть помічали, що з часом забувається прочитане. Так от, щоб цього не трапилося з вами я навчу вас вести “Щоденник читача”. Для чого він потрібний? - спитаєте ви. А ось для того, щоб можна було будь коли пригадати які книги ви читали, посперечатися з друзями хто з вас більше прочитав, згадати всіх героїв улюбленого твору. Зараз давайте подивимось схему “щоденника” і вам усе стане зрозуміло. (розглядаємо схему і бібліотекар коментує кожен стовпчик) ЩОДЕННИК ЧИТАЧА
Практична робота А зараз щоб ви краще засвоїли цей матеріал зробимо невеличку роботу. Ви всі маєте зошити, за допомогою олівця і лінійки розграфіть сторіночки майбутнього “щоденника”.(діти виконують завдання) Тепер, щоб ви краще запам’ятали порядок заповнення “щоденника” ми з вами постараємося зробити це разом. У кожного із вас є на парта твір В.Сухомлинського “Яблунька і літо”. (Коментоване читання твору, відповіді на питання:)
( робимо запис до “щоденника”) ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу. Самостійне опрацювання твору:
ІV. Підсумок уроку.
Отже, ви тепер побачили і зрозуміли як потрібно вести “Щоденник читача”. Тепер коли ви будете читати твори обов’язково робіть записи в “щоденнику”. А особливо він вам пригодиться коли ви отримаєте завдання на літні канікули прочитати програмові твори. Зробивши записи ви легко й швидко зможете потім пригадати про що читали в тому чи іншому творі. Домашнє завдання. Прочитати цікавий твір, записати у читацький щоденник. | |||||||||||||||||||
Переглядів: 1339 | | |
Всього коментарів: 0 | |