Головна » Статті » Мої статті |
ПАМ'ЯТКА ЧИТАЧА
1. Перед тим як розпочати читання , вибери книжку , в якій розкривається зміст матеріалу, що ти вивчаєш. 2. Пам'ятай , що читання - одне з найважливіших занять у самоосвіті і ставитись до нього треба серйозно. 3. Слід урізноманітнювати прийоми і способи читання. 4. Читаючи , думай, шукай головне, основне , найістотніше. 5. Не поспішай, ” не ковтай” книгу, вдумайся в логіку і зміст того , що ти читаєш. 6. Домагайся щоб кожне речення , кожне слово, термін , фраза були добре зрозумілі , не залишай не зрозумілого. 7. Читай з олівцем в руках, роби потрібні помітки. 8. Обов'язково проконспектуй прочитане. 9. Розпочату роботу доводь до кінця. 10. Не залишай книжку недочитаною - головне може бути попереду. 11. Прочитавши, обдумай , чого навчила тебе книга. 12. Прочитане спробуй пов'язати з життям, з практикою, досвідом. 13. Не забудь пов'язати те , що читаєш з раніше вивченим і уявити його в системі знань. 14. Не поспішай кликати на допомогу інших, коли щось не зрозуміло. Намагайся розібратися самостійно. 15. Де потрібно - змушуй працювати і уяву. 16. Читай не тільки „ зліва направо ”, а й повертайся до прочитаного : повторення – найкращий засіб закріплення прочитаного. 17. Навчись критично сприймати прочитане. 18. Обов'язково ознайомся з рецензіями і відгуками на книжку : один розум добре, колективний – краще . 19. Раніше ніж критикувати книгу, добре розберись у її змісті. 20. Чужу критику на книжку читай після того, як прочитаєш книжку.
ЯК ЧИТАТИ КНИЖКУ
1. Пам'ятай : читання - одне з найважливіших завдань у самоосвіті , ставитись до нього треба серйозно. 2. Внутрішньо налаштовуйся на читання . Не поспішай , не „ ковтай ” зміст книжки, а читай уважно, вдумливо , намагайся запам'ятати прочитане. 3. Зміст треба осмислювати. Не можна допускати механічного фіксування тексту. 4. Вчися читати швидко , не проговорюючи про себе , охоплюй поглядом цілі фрази , речення. 5. Для свідомого сприймання прочитай передмову, перегортаючи сторінки , обміркуй заголовки. 6. Коли щось незрозуміло , не поспішай гукати на допомогу інших. Спочатку спробуй самостійно розібратися. Користуйся словниками , довідниками. 7. Роби помітки , виписки , за потреби склади план( тези , конспект). 8. Найцікавіше запам'ятай. Порівнюй прочитане з уже відомими фактами, знайди йому місце в системі знань. 9. Прочитавши книжку , обміняйся думками і враженнями про неї з друзями , дай оцінку. Згадай основні образи , події , думки. 10. Порівняй власну думку про книжку з відгуками і рецензіями на неї : один розум добре , а колективний – краще. 11. Зроби відповідні записи про книжку у читацькому щоденнику.
ЯК КОНСПЕКТУВАТИ КНИЖКУ , СТАТТЮ Конспект - це стислий виклад змісту статті чи книжки. Від тез конспект відрізняється тим, що поряд з основними даними тексту в ньому коротко наводяться докази цих положень і висновки.
Види конспектів: а) текстуальний : основні положення твору , докази і висновки передаються словами автора , тобто цитатами ; б) вільний – це переказ основного змісту книги ( статті ) своїми словами ; в) змішаний - найчастіше використовуваний вид, при якому вільний переказ змісту поєднується із цитуванням .
| |
Переглядів: 352 | |
Всього коментарів: 0 | |